Навіщо потрібне додаткове страхове покриття?

article-item

При ДТП постраждалій стороні може бути завдано серйозних збитків, які не покриють обмежені законом суми виплат за страховим полісом ОСАЦВ. У такій ситуації винуватцю аварії доведеться покривати додаткові витрати із власної кишені. В іншому випадку постраждала сторона має всі підстави подати до суду, що спричинить додаткові витрати. Чи є можливість уникнути такої ситуації? Добровільна цивільна відповідальність (ДЦВ) як вид полісу, який оформляється як додатковий, розширює встановлену законом суму страхових виплат за ОСАЦВ та дозволяє взяти фінансові ризики під контроль.

Добровільна автоцивілка: для кого це?

Сьогодні в Україні ДЦВ, яку в народі охрестили “добровільною автоцивілкою”, поступово набирає популярності. Якщо ще кілька років тому водії ставилися до страхування відповідальності як до якоїсь “обов’язаловки”, то сьогодні багато власників авто всерйоз замислюються про користь страхування відповідальності зокрема, ДЦВ.

Якщо говорити про нішу добровільного страхування, то на цьому ринку все ще, незважаючи на неабияку ціну, домінує КАСКО – поліс, який у разі ДТП конвертується у реальні гроші, що йдуть на покриття шкоди страхувальнику. При цьому дозволити собі КАСКО може далеко не кожен, а ось розширити стандартні страхові виплати з ОСАЦВ, уклавши договір страхування додаткової цивільної відповідальності по кишені практично кожному.

У разі серйозної дорожньо-транспортної пригоди, що трапилася з вашої вини, завдані збитки можуть вимірюватися мільйонами гривень. У такій ситуації непогано мати “фінансове плече” у вигляді поліса ДЦВ щоб не втратити власні гроші і не влізти в борги.

Сьогодні добровільна автоцивілка особливо актуальна. Вона дозволяє у разі аварії уникнути витрат із власного гаманця на покриття завданих збитків майну та здоров’ю.

ДЦВ та обов´язкове ЦВ: у чому різниця?

Ключова відмінність цих двох полісів полягає у їхній категорії. ОСАЦВ є обов’язковим видом страховки, тоді як ДЦВ входить до категорії добровільного страхування, яке врятує ваше фінансове становище у разі несприятливого збігу обставин на дорозі.

Ще одна відмінність ОСАЦВ від ДЦВ  в тому, що стандартна автоцивілка покриває шкоду лише на певну фіксовану суму. У той же час, при покупці ДЦВ страхувальник сам вирішує, на яку суму застрахуватися.

Крім того, ОСАЦВ виступає самостійним полісом, який не вимагає жодних доповнень. У свою чергу ДЦВ завжди оформляється як доповнення до полісу ОСАЦВ. Страхувальник не може оформити ДЦВ, не маючи полісу ОСАЦВ.

Незважаючи на відмінності, є те, що властиво обом страховим продуктам, – відносно демократична порівняно з КАСКО ціна, яка дає можливість кожному убезпечити себе від можливих фінансових втрат у майбутньому.

Як працює розширене покриття?

Щоб відповісти на це питання, достатньо змоделювати звичайну ситуацію. Уявіть, що ви є винуватцем ДТП, в якому з вашої вини на десятки тисяч доларів було пошкоджено дорогий німецький седан. У цій ситуації відшкодування витрат постраждалій стороні повністю лягає на ваші плечі. За наявності полісу ОСАЦВ ви зможете покрити збитки з майна та здоров’я на суму 130 000 та 260 000 гривень відповідно. Природно, що цих грошей не вистачить на ремонт дорогого німецького седана, а значить, або вам доведеться покривати витрати постраждалій стороні за свій рахунок, або у вас з’являється перспектива судових позовів.

Звичайно, що будь-якому водієві хотілося б всіляко уникнути такої ситуації. Зробити це можна, купивши поліс ДЦВ , тим самим розширивши ліміт страхових виплат у разі ДТП. Якщо виплат з ОСАЦВ не вистачить для компенсації завданих збитків – ремонт транспортного засобу та лікування постраждалих покриватимуться за рахунок полісу ДЦВ. Страхова компанія візьме всі витрати на себе.

Варто розуміти, що додаткове покриття застосовується лише тоді, коли вичерпано ліміти ОСАЦВ. Діяти ДЦВ  починається у момент, коли реальна вартість ремонту пошкодженого транспортного засобу перевищує 130 000 грн. Відшкодування провадиться з урахуванням зносу комплектуючих відповідно до умов укладеного із страховиком договору.

Скільки коштує ДЦВ?

Ціна ДЦВ залежить від наступних факторів:

  • місто прописки власника транспортного засобу;
  • цінова політика конкретної страхової компанії;
  • розмір суми додаткового покриття за договором.

Останній фактор є визначальним у формуванні ціни на поліс. Щоб дізнатися точну ціну страховки на ваш автомобіль, скористайтесь калькулятором ОСАГО та вкажіть як опцію додаткове покриття.

Як оформити поліс ДЦВ?

Щоб оформити поліс ДЦВ , вам потрібно надати:

  • чинний поліс ОСАЦВ (можна оформити одночасно з ДЦВ);
  • паспорт або посвідчення водія;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про реєстрацію автомобіля.

На нашому сайті ви можете оформити поліс ОСАГО та ДЦВ на вигідних умовах в онлайн-режимі.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *